„Jesteśmy rodzinną i niezależną firmą o silnej kulturze i wartościach powiązanych z innowacyjnością. Nasze naturalne zasoby i innowacyjne podejście umożliwiają nam tworzenie trwałej wartości. Opowiadamy się za wizją firmy opartą na średnio- i długoterminowej perspektywie, która zapewni zrównoważony wzrost przy jednoczesnym poszanowaniu ludzi, społeczeństwa i środowiska.”
W Socomec każdego dnia 4200 ekspertów projektuje, produkuje, instaluje i konserwuje innowacyjne rozwiązania zapewniające bezpieczeństwo, dostępność i wydajność energetyczną instalacji elektrycznych naszych klientów.
Działalność Socomec prowadzona jest z zaangażowaniem w zrównoważony rozwój, przy jednoczesnym poszanowaniu ludzi, społeczeństwa i środowiska. Pełny zakres naszych zobowiązań został określony w naszej polityce zrównoważonego rozwoju, którą można pobrać tutaj:
Polityka zrównoważonego rozwoju
SOCOMEC został doceniony za swoje podejście do Społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR) przez platformę ratingową Ecovadis. Z wynikiem 71/100, opartym na danych z 2020 roku, nasza grupa otrzymała status „Złoty” w 2022 roku.
EcoVadis, niezależna agencja ratingowa specjalizująca się w CSR, umieściła SOCOMEC w 5% najlepszych firm ocenianych w swojej kategorii, a także w ogólnym rankingu obejmującym wszystkie rodzaje firm.
Ta ocena pozwoliła Socomec zidentyfikować obszary wymagające udoskonaleń i wdrożyć odpowiednie plany działania, będące częścią procesu ciągłego doskonalenia od 2014 roku. Odzwierciedla ona rosnące zaangażowanie Grupy w odpowiedzialność społeczną i kształtowanie strategii zrównoważonego rozwoju zgodnie z jej wartościami.
Ukazuje ona również zaangażowanie firmy skoncentrowanej na dobrobycie swoich pracowników, odpowiedzialnej w relacjach handlowych i dbającej o środowisko.
Od 2003 roku Socomec jest członkiem „Global Compact”, międzynarodowej inicjatywy Organizacji Narodów Zjednoczonych, która bierze pod uwagę społeczny i środowiskowy wpływ globalizacji.
Socomec zobowiązuje się do przestrzegania 10 podstawowych zasad opartych na czterech kluczowych obszarach: prawach człowieka, prawach pracowniczych, ochronie środowiska i walce z korupcją.