Dlaczego postawić na współpracę z SOCOMEC ?

Z ponad 90-letnim doświadczeniem, SOCOMEC oferuje asortyment rozłączników i komponentów do budowy kompletnych rozwiązań w zakresie ochrony opartych na bezpiecznikach. Nasze partnerstwo daje Tobie dodatkowe korzyści:

picto_349_a_50-50.jpg Zawsze pod ręką

Nasze zespoły inżynierów zbudowały swoją reputację na bliskim i merytorycznym kontakcie z Klientami, rozumieniu ich potrzeb i specjalistycznej wiedzy.

picto_351_a_50-50.jpg Szeroki asortyment

Bez względu na obszar prowadzonej działalności (przemysł, serwerownie, fotowoltaika, itp.), w naszej ofercie znajdziesz rozwiązania w zakresie ochrony.

picto_350_a_50-50.jpg Wysokiej jakości produkty

SOCOMEC cieszy się uznaniem wśród swoich Klientów za solidność i pewność oferowanych rozwiązań z bezpiecznikami.

picto_352_a_50-50.jpg Rozwiązania do nietypowych aplikacji

Czy Twoje oczekiwania wykraczają poza ofertę standardowych produktów ? Jako producent i specjalista, możemy zaadoptować nasze produkty tak, by odpowiadały Twoim specyficznym oczekiwaniom. Skontaktuj się z naszym lokalnym oddziałem by omówić Twoje potrzeby.

 • Dlaczego warto skorzystać z zabezpieczenia bezpiecznika?

  • Rozwiązania z bezpiecznikami: obszary przewagi nad wyłącznikami

  • SOCOMEC od lat promuje zalety stosowania bezpieczników w ochronie personelu i wyposażenia. Ochrona bezpiecznikami oferuje wiele korzyści w porównaniu z wyłącznikami w całej gamie aplikacji. Rozłączniki bezpiecznikowe gwarantują pewne otwarcie obwodu pod obciążeniem i ochronę we wszystkich aplikacjach od rozdziału energii do ochrony napędów. Główne zalety w skrócie:

  • fuser_489_c_fr_100-90.jpgSilne ograniczanie prądów zwarciowych

   Przepływ prądu zwarciowego zawsze wywołuje istotne skutki cieplne i mechaniczne. Szybkość z jaką bezpiecznik wyłącza przepływ prądu zwarciowego oznacza, że ma on zdecydowanie lepszą skuteczność ograniczania tego prądu od tej, jaką oferuje techonologia stosowana w wyłącznikach.

  • fuser_493_c_fr_100-90.jpgPełna i łatwa selektywność

   Bezpieczniki pozwalają uzyskać pełną selektywność, bez względu na poziom prądu zwarciowego. W tym celu wystarczy zapewnić, by iloraz prądów znamionowych dwóch kolejnych bezpieczników na dopływie i odpływie do odbiorów wynosił co najmniej 1.6. Gwarantuje to niezakłócone zasilanie danego odpływu mimo zwarcia w sąsiednim odpływie.

  • Wysoka zdolność wyłączania

   Bezpieczniki mają zdolność wyłączania prądów zwarciowych na poziomie 100 kA (lub więcej). Z tego też względu decydując się na zastosowanie bezpiecznika do ochrony, wystarczy skupić się na właściwym doborze prądu znamionowego i charakterystyki.

  • Ograniczenie łuku i brak emisji gazów

   Energia wyzwolona w trakcie zwarcia jest ograniczona do szczelnie zamkniętej obudowy bezpiecznika. Wyłączaniu zwarcia przez bezpiecznik nie towarzyszy emisja gazów, co jest typowym zjawiskiem w przypadku wyłączników.

  • Podwójna przerwa

   Rozłączniki bezpiecznikowe przerywają obwód przed i za bezpiecznikiem co pozwala na w pełni bezpieczną wymianę wkładki.

 • Odkryj naszą gamę zabezpieczeń bezpieczników